Simple Expressi uued väljumised

02.10.2015

Seni kolmnurgas Tallinn-Tartu-Narva sõitnud Eesti esimese odavbussifirma Simple Expressi bussid hakkavad läbima 18 linna, 9 maakonda ja peatuma ligi 250 peatuses.

Simple Expressi laienemine teeb odavad bussireisid kättesaadavaks enamikule Eesti elanikele, sest liinivõrku haaratakse ka maapiirkonnad. “Meie teeninduspiirkondades elab ligikaudu 800 000 inimest, seega võib öelda, et üheeurosed piletid on kättesaadavad juba enam kui poolele elanikkonnale,” rääkis Simple Expressi kaubamärki kasutava Eesti Bussi juht Gunnar Obolenski.

“Kui seni sõitsid Simple Expressi bussid Tallinn-Tartu, Tallinn-Narva ja Tartu-Narva liinidel, siis   alates oktoobrist sõidame kaheksal erineval liinil. Iga päev teevad meie bussid kuni 52 väljumist,” tutvustas Obolenski uut sõiduplaani. Uued ühendused on tulemas Rakvere, Pärnu, Viljandi, Võru, Jõgeva, Põlvaga, kuid vahepeatused tulevad ka väiksematesse kohtadesse.

Bussiettevõtte juht rõhutas, et odav bussisõit ei tähenda ebamugavat sõitu ja kuigi piletihind on reisijale soodne, ei tee Simple Express järeleandmisi busside mugavuses. “Soetasime otse tehasest 11 uut eritellimusel valminud bussi, mille salongis on jalaruumi suurendamiseks tavapärasest kolm istmepaari vähem. Pakume oma bussides kõiki kaasaegseid mugavusi, millega reisijad on harjunud,” rääkis Obolenski.

“Odavbussifirmana tuleb muidugi kulusid kontrolli all hoida, kuid me ei pane selleks inimesi nagu kilukarpi üksteise kõrvale ja peale, vaid panustame nutikale logistikale, mis jälgib eestimaalaste vajadusi ja harjumusi. Uued bussid on ka väikese kütusekuluga,” selgitas Obolenski.

Simple Express alustas möödunud suvel esimesena Eestis üheeuroste bussipiletite pakkumist www.simpleexpress.eu lehel lennuärist tuttava nõudlusepõhise mudeli alusel. Simple Express on tänaseks kasvamas turuliidriks ning plaanib jõudsat laienemist ka tulevikus jätkata.

Simple Expressi üheeuroseid pileteid on võimalik osta ettevõtte kodulehelt www.simpleexpress.eu, müüki tulevad soodsaima hinnaga piletid üks kuu enne väljumist. Pileteid on võimalik osta ka bussidest, bussijaamadest ja www.tpilet.ee kodulehelt, kuid siis tuleb reisijal sõltuvalt hinnatsoonist maksta 1-2 eurot rohkem.

Simple Express on esimene odavbussifirma Eestis ja Baltimaades. Rahvusvaheliselt tegutseb ettevõte alates 2010. aastast ning Eesti turul alates 2014. aasta augustist. Aastase tegutsemisaja jooksul on Simple Expressiga reisinud juba ligi 400 000 inimest. Eesti turul opereerib Simple Express kaubamärgiga busse Eesti Buss OÜ.

Simple Expressi bussiliinid:
Tallinn - Tartu
Tallinn - Kunda - Aseri - Kohtla-Järve - Jõhvi - Sillamäe - Narva - Narva-Jõesuu
Tartu - Mustvee - Jõhvi - Sillamäe - Narva
Tartu - Räpina - Värska - Koidula
Tartu - Viljandi - Kilingi-Nõmme - Pärnu
Tartu - Tabivere - Jõgeva - Rakke - Väike-Maarja - Rakvere
Tartu - Kambja - Saverna - Kanepi - Võru 

MEIE SÕBRAD