Simple Express käivitab Tallinn-Narva liinil kiire odavbussiühenduse

29.08.2016

Simple Express teavitas Ida-Virumaal peetud pressikonverentsil plaanist alustada kiire bussiühenduse pakkumist Tallinna ja Narva vahel. Liini teenindamiseks soetas ettevõte uhiuue bussi.

Bussi sõiduajaks on kaks tundi ja viiskümmend minutit, mis teeb Simple Expressist kõige kiirema igapäevast bussiühendust pakkuva ettevõtte Tallinn-Narva liinil. Mootor Grupi juhatuse esimehe Hugo Osula sõnul eristub kiirliin ettevõtte senisest äristrateegiast. “Seni on Simple Express lähtunud eesmärgist pakkuda lisaks suurtele keskustele soodsat ja mugavat bussiühendust ka väiksemate linnade vahel. Tallinn-Narva liinil ei ole aga ligi neljatunnine sõiduaeg lõppsihtkohtade vahel reisijatele atraktiivne,” rääkis Osula.

Simple Expressi seniseid väljumisi sel liinil kasutati bussiettevõtte juhi sõnul 80% ulatuses vahepeatuste vahel liiklemiseks. “See oli meile selge signaal, et lisaks paljude peatustega liinile on Tallinna ja Narva vahele vaja ka kiirliini. Kus on nõudlus, sinna tulevad ka pakkujad,” lisas Osula.

Buss teeb lisaks lõppsihtkohtadele peatuse ka Sillamäel. Mõlemas suunas toimub iga päev kaks väljumist. Tallinnast hakkab buss väljuma kell 12.30 ja 20.30 ning Narvast 7.30 ja 16.15. Nii nagu ettevõtte teistel liinidel, algavad ka neil väljumistel piletihinnad veebipoest ostes ühest eurost ning kasvavad järk-järgult bussi täituvuse suurenedes.

Bussiliini teenindamiseks soetas Simple Express uue ja mugava Scania Touring 2016 reisibussi, kus on 49 istekohta. Bussiettevõtte juhi sõnul ollakse valmis ka selleks, et väga suure reisijate huvi korral buss suuremaga asendada. “Simple Express lähtub oma väljumiste planeerimisel ja hinnakujundusel põhimõttest, et bussisõit peab olema reisijatele võimalikult taskukohane, ent samas ka jätkusuutlik. See eeldab muidugi, et narvakad asuksid Simple Expressi  kiirliini hoogsalt kasutama,” lisas ta.

Simple Express on Eesti esimene odavbussifirma, mis alustas Eesti siseliinide teenindamist 2014. aastal. Eesti kapitalil põhineva Simple Expressi liinid läbivad 12 Eesti maakonda, 25 linna ning ligi 300 peatust. Ettevõte teenindab igapäevaselt enam kui 70 väljumist ja laiendab järjekindlalt üle-eestilist liinivõrku. Simple Expressi üheeuroseid pileteid on võimalik osta bussifirma kodulehelt www.simpleexpress.eu ning need tulevad müüki 30-60 päeva enne reisi algust.

MEIE SÕBRAD