Ajatud bussid Tallinna Vanalinna päevadel

26.05.2015

Muuseumipäeval on Vabaduse väljakul ajaloolised bussid!

XXXIV Tallinna Vanalinna Päevade raames on 3. juunil võimalik Vabaduse Väljakul uudistada ajatuid busse. Külalised saavad tutvuda unikaalsete uunikumbussidega ja teha sõitu ajatute bussidega.

Soovime näidata möödunud sajandi meistrite tööd sõidukiehitamise vallas ning tutvustada tänapäeval kunagisel autentsel kujul ka Eestis reisijaid sõidutanud ühistranspordiveeremit.

Kõik bussid on säilinud või restaureeritud lähtudes ajaloo säilitamise parimatest tavadest ja busside kasutamisel lähtume samuti alalhoidlikkuse printsiibist. Oleme oma ajatute busside kollektsiooni koostamisel lähtunud põhimõttest, et igast kümnendist oleks meil ajaloo tarbeks säilitatud tüüpilisemaid ja ka innovaatilisemaid esindajaid.

Kõik vanaaegsed bussid on ka tänapäevaste nõuete kohaselt ohutud reisijatele ja teistele liiklejatele kui pidada meeles liiklemise kultuuri põhitõdesid. Ajatute muuseumi bussidega reisides saab teha ajarännaku eelmisesse sajandisse, sõita justkui ajalukku ning sõit on põnev, eriline ning meeldejääv. www.timeless.ee

MEIE SÕBRAD