Ratastoolibuss

Ratastoolibuss tähendab tavapäraste mugavustega kaugliinibussi, milles saab sõita ka ratastoolis reisija. Bussis on igapäevaselt olemas koht ühele ratastoolile.

Sõiduplaan

Meil on kasutuses ratastoolibussid, millega on võimalik sõita peaaegu igale poole, kuhu sõidavad meie Eesti sisestel liinidel kaugliinibussid (va Lux Expressi liinid), st saadame bussi sellele liinile, mida liikumispuudega inimene vajab, kas näiteks Tallinnast Narva või Haapsallu, Tartust Pärnusse või Rakverre. Enda soovist tuleb lihtsalt varakult märku anda.

Teenindame reisijaid ratastoolibussiga pea kõikidel Eesti sisestel kaugbussliinidel. Raskendatud võib olla ratastoolibusside kasutamine osadel väljumistel, mida opereerivad bussid, mis ei paikne Tallinnas, Tartus või Võrus. Seetõttu on oluline meile alati aegsasti teada anda oma reisisoovist. Meie liikluskorraldajad annavad Teile kiiresti tagasiside reisi võimalikkuse kohta ja vajadusel pakuvad välja alternatiivseid võimalusi.

Pilet
Ratastoolis reisijal peab olema pilet. Tasuta reisivad puudega lapsed ning sügava puudega 16-aastased ja vanemad isikud. Tasuta sõidu õigust tõendab vastav dokument.

Koolitatud bussijuhid
Ratastoolibussi bussijuhid on läbinud liikumispuudega inimeste abistamise ning ratastooli tõstuki käsitlemise koolituse, lisaks harjutanud  ökonoomset-sujuvat sõidustiili.

Eelbroneering
Ratastoolikoht on vajalik ette broneerida hiljemalt 48 tundi  enne soovitud reisi väljumisaega. Broneerimiseks on vajalik teatada reisija nimi, kontakttelefon, ratastooli tüüp, vajadus tavabussiistme järele, saatja olemasolu ning reisi algpeatus ja lõpp-peatus.

Broneeringuid võetakse vastu e-postil liiklusjuht@eestibuss.ee

Juhul kui reisijal plaanid muutuvad ja ta ei soovi tellitud teenust kasutada, siis palume esimesel võimalusel sellest ka meid samal e-posti aadressil teavitada. Vastasel korral võib see tähendada sõiduvõimaluse ära võtmist teiselt liikumispuudega isikult.

Tõstuki kasutamine
Tõstuk asub bussi keskmise ukse juures või bussi tagaosas. Reisija pealeaitamiseks avab bussijuht ukse, seab tõstuki valmis ning tõstab reisija õigele kõrgusele. Edasi liigutatakse ratastool sobivasse kohta ning fikseeritakse kinnitusrihmadega bussi põranda külge kahest või neljast kohast. Reisija koos ratastooliga kinnitatakse lisaks ka turvavööga.

MEIE SÕBRAD